| Camera | 48MP Main, 20MP Front | |
|---|---|---|
| Display | 6.2 inches Foldable P-OLED Display | |
| Sim | eSIM | |
| OS | Android 10 | |
| Chipset | Qualcomm SDM765 Snapdragon 765G | |
| RAM | 8GB RAM | |
| Memory | 256GB ROM | |
| Battery | 2510 Mah Li-Poly Battery |
| Name | Motorola RAZR 2 |
|---|---|
| Model | RAZR 2 |
| Price | Tk162,498 |
| Brand | Motorola |
| Type | Smart Phone |
| Showroom | Click Here |
| Launch Announcement | Rumored |
|---|---|
| Launch Date | Not announced yet |
| Network Type | GSM / CDMA / HSPA / EVDO / LTE |
|---|---|
| Network 2G | GSM 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2 / CDMA 800 / 1900 |
| Network 3G | HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 / CDMA2000 1xEV-DO |
| Network 4G | LTE |
| Network 5G | 5G-SA/NSA |
| Network Speed | HSPA, LTE-A |
| Network GPRS | Yes |
| Network EDGE | Yes |
| Display Type | Foldable P-OLED capacitive touchscreen |
|---|---|
| Display Size | 6.2 inches, Second 2.7 inches |
| Display Resolution | 876 x 2142 pixels (~373 ppi density)- Second external G-OLED display, 600 x 800 pixels |
| Display Multitouch | Yes |
| Primary Camera | 48MP |
|---|---|
| Secondary Camera | 20MP |
| Camera Features | HDR, panorama |
| Video | 2160p @30fps, 3840×2160 pixels |
| Body Build | Plastic front, plastic back, aluminum frame |
|---|---|
| Body Color | Noir Black, Blush Gold |
| Operating System | Android 10 |
|---|---|
| CPU | Octa-core (1x2.4 GHz Kryo 475 Prime & 1x2.2 GHz Kryo 475 Gold & 6x1.8 GHz Kryo 475 Silver) |
| GPU | Adreno 620 |
| Chipset | Qualcomm SDM765 Snapdragon 765G (7 nm) |
| Memory Internal | 256GB (ROM) |
|---|---|
| Memory External | No |
| Ram | 8GB (RAM) |
| Battery Type | Li-Poly (Lithium Polymer) |
|---|---|
| Battery Capacity | 2510 Mah |
| Charging | Fast charging 15W |
| Fm Radio | No |
|---|
| Audio | Yes |
|---|---|
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm Jack | Yes |
| WiFi | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot |
|---|---|
| Bluetooth | 5.0, A2DP, LE |
| USB | 3.0, Type-C 1.0 reversible connector |
| GPS | Yes, with A-GPS, GLONASS, LTEPP, SUPL |
| Messaging | SMS(threaded view), MMS, Email, IM |
|---|---|
| Browser | HTML5 |
| Java | No |
| Made By | China |
|---|---|
| Other Features | Fast charging 15W |
Nice phone.
Display: 7.9 Inches Foldable OLED Display
Camera: 54MP+8MP+50MP Main, 16MP Front
Chipset: Qualcomm SM8475 Snapdragon 8+ Gen 1 (4 nm)
RAM: 16GB RAM
OS: Android 12
Battery: Non-removable Li-Po 5000 mAh Battery
View Details →
Display: 12.9 Inches, 515.3 cm2 LED LCD Display
Camera: 12MP+10MP Main, 12MP Front
Chipset: Apple M2
RAM: 8GB, 16GB RAM
OS: iPadOS 16
Battery: Li-Po 10758 mAh Battery
View Details →
Display: 7.6 inches Foldable Dynamic AMOLED 2X
Camera: 12MP+12MP+12MP main, 16MP front
Chipset: Qualcomm Snapdragon 888+
RAM: 12GB RAM
OS: Android 12
Battery: Li-Po 4400 mAh Battery
View Details →
Display: 6.7 inches Super Retina XDR OLED
Camera: 12MP+12MP+12MP Main, 12MP Front
Chipset: Apple A15 Bionic (5nm)
RAM: 6GB RAM
OS: iOS 15
Battery: 4000mAh Li-Ion (Lithium Ion) Battery
View Details →
Display: 6.7inches Super Retina Display
Camera: 12MP+12MP+12MB Main, 12MP Front
Chipset: Apple A14
RAM: 6GB RAM
OS: iOS 14
Battery: Non-removable Li-Ion Battery
View Details →